Od 21 stycznia 2012 roku w gminie Nowy Korczyn odbywają się zebrania
sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Za sobą mamy
już spotkania w Czarkowach, Starym i Nowym Korczynie, Sępichowie oraz
Strożyskach.
Jak co roku podczas takich posiedzeń podsumowywany jest miniony rok działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. W Sępichowie prezes jednostki OSP Paweł Brzeziński złożył roczne sprawozdanie z pracy jednostki, które dotyczyło m.in. ilości przeprowadzonych akcji, stanu sprzętu technicznego oraz budżetu jednostki. W minionym roku w jednostce OSP w Sępichowie wykonano remont zaplecza kuchennego oraz centralne ogrzewanie.
W jednostce OSP w Strożyskach natomiast podsumowania dokonał Władysław Trela, który w swym sprawozdaniu poinformował zebranych, że w 2011 roku odbyły się uroczystości 85-lecia jednostki i zostało wykonane nowe pokrycie dachowe oraz zmieniony został samochód ratowniczy.
Reprezentantem Urzędu Gminy na poszczególnych zebraniach jest Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn.
Przed nami jeszcze pięć zebrań sprawozdawczych, poniżej prezentujemy ich harmonogram.
Harmonogram zebrań:
Jednostka OSP Data zebrania Godzina Miejsce zebrania
Piasek Wielki 11.02.2012 1800 Remiza OSP
Brzostków 18.02.2012 1800 Remiza OSP
Parchocin 18.02.2012 1800 Remiza OSP
Ostrowce 10.03.2012 1800 Remiza OSP
Błotnowola 17.03.2012 1800 Remiza OSP
/Serwis Informacyjny UG/