Maria Olesiak- kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach została wyróżniona tytułem "Osobowość Roku 2011".
Profesor Stanisław Żak- przewodniczący kapituły przyznającej nagrodę, stwierdził, że tegoroczne wyróżnienie zostało narzucone przez Warszawę, ale jest to dyktat, który trzeba przyjąć z uznaniem. Profesor nawiązał w ten sposób do listopadowej uroczystości w stolicy, podczas której Gminna Biblioteka w Kijach otrzymała "Małe Berło"- nagrodę Fundacji Kultury Polskiej.
Wcześniej, książnica uhonorowana była nagrodą za akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Placówkę odwiedziło w ubiegłym roku 13 tysięcy osób.
/Ewa Okońska/
Źródło: