Dodatkowa pomoc dla osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne 2012-01-17 08:41:37
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stopnicy informuje, że do 31.01.2012r. będą przyjmowane wnioski o dodatkowe świadczenie dla osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.
Prawo do pomocy przysługuje matce, ojcu lub opiekunowi faktycznemu
dziecka, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 grudnia
2011r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu
wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Jest
to pomoc w kwocie 100 zł miesięcznie i zgodnie z ww. rozporządzeniem
Rady Ministrów, przysługuje osobom mającym ustalone prawo do świadczenia
pielęgnacyjnego za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012 r.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stopnicy.
|
|
|