Mieszkańcy Stopnicy bronią szkolnego gabinetu stomatologicznego.
2012-01-14 11:10:58

Mieszkańcy Stopnicy, w powiecie buskim, protestują przeciwko likwidacji gabinetu stomatologicznego w tamtejszej Szkole Podstawowej. Gabinet nie dostał od Narodowego Funduszu Zdrowia kontraktu na najbliższe trzy lata.

Ryszard Zych, wójt gminy Stopnica, złożył dzis w NFZ petycję podpisaną przez mieszkańców tej miejscowości. Domagają się przywrócenia gabinetu stomatologicznego, który działał od kilkudziesięciu lat. Wójt twierdzi, że korzysta z niego ponad tysiąc dzieci. Były to przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Teraz zostały bez opieki stomatologa.

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ tłumaczy, że gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej w Stopnicy spełniał wszystkie wymogi formalno- prawne, ale nie uzyskał odpowiedniej liczby punktów i konkurs przegrał.

Dodaje, że nie oznacza to iż gabinet został zlikwidowany definitywnie. - Jeżeli po podsumowaniu pierwszego etapu konkursu okaże się, że Funduszowi zostały wolne środki, ogłosimy dodatkowe konkursy i być może wtedy gabinet stomatologiczny w Stopnicy otrzyma kontrakt. Nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle NFZ ogłosi dodatkowy nabór - wyjaśnia Beata Szczepanek.

Najbliższy gabinet stomatologiczny dla dzieci ze Stopnicy znajduje się w Busku- Zdroju.

Iwona Murawska
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11116