Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
informuje:
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT
- w terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r.
należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta
miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z
fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju
napędowego w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r., - w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r.
należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta
miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z
fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju
napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach
limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.
Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi
81,70 zł * ilość ha użytków rolnych
Pieniądze wypłacane będą w terminach:
2 – 30 kwietnia 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 – 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
>>Wzór wniosku 2012
>>Procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w 2011 r.
/Serwis informacyjny UG/