Sezon zimowy 2011/2012 otwarty!
2012-01-05 17:08:14

Pokazem rewii na lodzie 30 grudnia 2011 r. rozpoczął się w gminie Busko-Zdrój sezon zimowy 2011/2012. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego ''UNIA'' Oświęcim zachwycili buską publiczność swoją brawurową jazdą figurową.

W programie artystycznym znalazły się również pokazy elementów akrobacyjnych łyżwiarstwa figurowego, w którym profesjonalnie zaprezentowali się soliści oraz pary sportowe.

Chętnych do zabawy tego dnia nie brakowało. Impreza zgromadziła ponad 1000 widzów. Dzieci i młodzież uczestniczyli w licznych konkursach prowadzonych przez Zdzisława Kozaczka trenera UKŁF ''UNIA''. Zarówno zwycięscy, jak i zawodnicy klubu obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez burmistrza oraz dyrektora Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – głównego organizatora imprezy.

lodowisko_otwarcie.jpg



Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Biuro Poselskie PO i Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój. Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewniło Buskie Samorządowe Centrum Kultury.


Lodowisko „Biały Orlik" zostało oficjalnie otwarte. Tym otwarciem zainaugurowano sezon zimowy w gminie. Może warto aktywnie wykorzystać wolny czas i wybrać się na łyżwy? Ferie zimowe przed nami.

Tekst EHR fot. GK
Źródło: busko.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11049