''Świętokrzyska Victoria'' po raz czwarty.
2012-01-05 10:58:09

Do 31 stycznia 2012 roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. „Świętokrzyska Victoria” honorować będzie najbardziej aktywne firmy, samorządy oraz osoby.

Podczas I posiedzenia Kapituły Nagrody Adam Jarubas, marszałek województwa i zarazem przewodniczący Kapituły, wręczył zaproszonym osobom nominacje na członków Kapituły Konkursu oraz zachęcał do rozpropagowania idei tej nagrody w różnych środowiskach.

- Dziękuję, że przyjęliście Państwo zaproszenie do pracy w tym gremium. Poprzednie trzy edycje nagrody udowodniły, że w województwie świętokrzyskim jest wiele instytucji, samorządów, firm i osób, które każdego dnia wpływają na kreowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu. Zachęcam gorąco do propagowania idei tej nagrody w Waszych środowiskach - mówił marszałek Adam Jarubas, przewodniczący Kapituły Nagrody "Świętokrzyska Victoria".

Kapitułę Konkursu "Świętokrzyska Victoria" tworzą:

  • Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Przewodniczący Kapituły,
  • Tadeusz Kowalczyk, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Zastępca Przewodniczącego Kapituły,
  • Małgorzata Muzoł - Przedstawiciel Komisji Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego,
  • Stanisław Adamczak, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej,
  • Stanisław Góźdź, Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - laureat II edycji,
  • Waldemar Sikora, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój - laureat II edycji,
  • Bertus Servaas, Prezes Klubu Sportowego Vive Targi Kielce - laureat II edycji,
  • Andrzej Mochoń, Kanclerz Loży Świętokrzyskiej Business Centre Club Związek Pracodawców, Prezes Zarządu „Targów Kielce” - laureat III edycji,
  • Wacław Szarek, Burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów -  laureat III edycji,
  • Stanisław Rupniewski, Prezes Zarządu PHT „Supon” - laureat III edycji,
  • Edmund Kaczmarek, Przewodniczący Konwentu Starostów, Starosta Jędrzejowski,
  • Krzysztof Orkisz, Prezes Zarządu Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach,
  • Marek Banasik, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”,
  • Anna Kantyka - Grela, Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”,
  • Robert Biernacki, Członek Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Ambasador Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”,
  • Bernard Antos, Dyrektor Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego - Sekretarz Kapituły.


Pełniący funkcję sekretarza Kapituły Bernard Antos, dyrektor Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przybliżył członkom Kapituły ideę i regulamin nagrody.

Wyróżnienie przyznane zostanie w trzech kategoriach:

"Osobowość” – dla osób fizycznych,
”Przedsiębiorczość” – dla przedsiębiorców,
”Samorządność” – dla jednostek samorządu terytorialnego.


Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła przyzna po pięć nominacji w każdej kategorii. Laureatów  „Świętokrzyskiej Victorii” poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 lutego 2012 r. w nowej siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Celem, organizowanego już po raz czwarty  konkursu jest wspieranie prorozwojowych inicjatyw osób fizycznych i prawnych działających na terenie naszego regionu, promocja dobrych praktyk w zakresie zarządzania i kreowania rozwoju regionu oraz uhonorowanie najbardziej aktywnych samorządów, firm, osób.

Dokumentację opisującą dokonania zgłaszanych kandydatów, należy  do 31 styczna 2011 r. złożyć w Biurze Konkursu:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kancelaria Zarządu, Bud. C2, pok.317
tel. 41 342 15 43
adres e-mail: anna.kudla@sejmik.kielce.pl

 Do pobrania:

Regulamin Konkursu

Kryteria w kategorii "Osobowość”

Kryteria w kategorii ”Samorządność”


Kryteria w kategorii ”Przedsiębiorczość”

Źródło: www.sejmik.kielce.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11039