Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
2012-01-05 09:56:17

Uprzejmie informujemy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. realizuje inwestycję pn. ''Uporządkowanie gospodarki wodno ściekowej na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój.''


Przypominamy, że zgodnie z art.9 ust.1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.06.123.858 j. t ze zm.) - „Zabrania się wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, a także wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej”.


W nawiązaniu do powyższego administratorów i właścicieli budynków na terenie Miasta i Gminy prosimy o zapoznanie się ze stanem istniejących instalacji na terenie administrowanych obiektów i właściwe odprowadzenie wód opadowych i drenażowych. W przypadku stwierdzenia podczas realizacji inwestycji wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej wykonawca robót zobowiązany został do wyłączania tych wprowadzeń z systemu kanalizacji sanitarnej.


Pouczenie:
Zgodnie z art.28 ust.4 i 4a ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.06.123.858 j. t ze zm.) 4.,

,,+ Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 ust. 1, wprowadza ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10.000 zł. 4a. Karze określonej w ust. 4 podlega także ten, kto nie stosuje się do zakazów, o których mowa w art. 9 ust. 1 i 2.

/MPGK/







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11037