Piękną tradycją stało się już, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia w
Punkcie Przedszkolnym w Nowym Korczynie dzieci wystawiają Jasełka.
W dniu 21 grudnia w samo południe w sali przedszkolnej pojawili się zaproszeni rodzice i dziadkowie. Podekscytowane przedszkolaki w pięknych strojach i z uśmiechniętymi buziami zaprezentowały świąteczne przedstawienie, do którego przygotowywały się od kilku miesięcy pod czujnym okiem wychowawczyni Agnieszki Kowalskiej.
Mimo iż Jasełka mają wieloletnią tradycję, to w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących dary do szopki, małego Józefa z Maryją, dostojnych królów oraz ślicznych aniołków w białych sukienkach? Radość i wzruszenie malowały się na twarzach widzów spoglądających na szczerość i przejęcie małych aktorów. A był to ich pierwszy w tym roku szkolnym występ.
Dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Anna Nowak
fotoreportaż 