Złote Gody w gminie Stopnica. (fotoreportaż)
2011-12-30 14:38:24

Okrągłą rocznicą pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego zamyka rok 2011 piętnaście par małżeńskich z terenu gminy Stopnica. Uroczyste spotkanie z tej wyjątkowej w życiu tych ludzi rocznicy zorganizował Urząd Gminy i Urząd Stanu Cywilnego w Stopnicy w trakcie którego jubilaci wspominali swój ślub, swoje życie.


Dzielili się radościami i doświadczeniem jakie w ciągu tego wspólnego małżeńskiego półwiecza posiedli, jak budowali rodzinne gniazdko.

zlote_gody001.jpg 

zlote_gody002.jpg 

zlote_gody003.jpg 

Honory gospodarza pełnił wójt gminy Ryszard Zych wręczając na wstępie uroczystości medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane im przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Otrzymali je małżonkowie – Bogumiła i Józef Boś z Falęcina Starego, Wiesława i Mieczysław Boś z Klępia Górnego, Barbara i Stanisław Borowiec ze Stopnicy, Irena i Władysław Czarnecki z Mietla, Maria i Teofil Dresel z Czyżowa, Zofia i Antoni Grzyb z Kątów Nowych, Bernarda i Władysław Kawiński ze Smogorzowa, Teodozja i Marian Kotlarz z Mietla, Leokadia i Stanisław Kowalik z Czyżowa, Anna i Kazimierz Laskowski ze Stopnicy, Józefa i Henryk Łabarzewski z Kuchar, Władysława i Feliks Nowakowski z Topoli, Teodozja i Jan Sodo z Mietla, Helena i Stanisław Zych z Nowej Wsi, Leokadia i Henryk Olszowy ze Stopnicy.

Wszystkim Złotym Parom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 fotoreportaż

/Robert Gwóźdź/

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11003