Okrągłą rocznicą pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego zamyka rok 2011 piętnaście par małżeńskich z terenu gminy Stopnica. Uroczyste spotkanie z tej wyjątkowej w życiu tych ludzi rocznicy zorganizował Urząd Gminy i Urząd Stanu Cywilnego w Stopnicy w trakcie którego jubilaci wspominali swój ślub, swoje życie.
Dzielili się radościami i doświadczeniem jakie w ciągu tego wspólnego małżeńskiego półwiecza posiedli, jak budowali rodzinne gniazdko.
Honory gospodarza pełnił wójt gminy Ryszard Zych wręczając na wstępie uroczystości medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane im przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Otrzymali je małżonkowie – Bogumiła i Józef Boś z Falęcina Starego, Wiesława i Mieczysław Boś z Klępia Górnego, Barbara i Stanisław Borowiec ze Stopnicy, Irena i Władysław Czarnecki z Mietla, Maria i Teofil Dresel z Czyżowa, Zofia i Antoni Grzyb z Kątów Nowych, Bernarda i Władysław Kawiński ze Smogorzowa, Teodozja i Marian Kotlarz z Mietla, Leokadia i Stanisław Kowalik z Czyżowa, Anna i Kazimierz Laskowski ze Stopnicy, Józefa i Henryk Łabarzewski z Kuchar, Władysława i Feliks Nowakowski z Topoli, Teodozja i Jan Sodo z Mietla, Helena i Stanisław Zych z Nowej Wsi, Leokadia i Henryk Olszowy ze Stopnicy.
Wszystkim Złotym Parom składamy najserdeczniejsze życzenia.
fotoreportaż 
/Robert Gwóźdź/