„A nadzieja znów wstąpi w
nas …„ to myśl przewodnia, która towarzyszyła przedświątecznemu
spotkaniu w szkole podstawowej w Czyżowie.
W nastrój tych
niepowtarzalnych świąt wprowadził plastyczny i literacko-muzyczny montaż
artystyczny w wykonaniu uczniów placówki przygotowany przez nauczycieli
Dorotę Wolską i Beatę Malec. We wspólnym spotkaniu wraz z całą
społecznością szkoły, rodzicami uczniów uczestniczyli wójt gminy Ryszard
Zych, proboszcz parafii Czyżów ks. Jan Ślusarczyk, dyrektorzy szkoły ze
Stopnicy Andrzej Banach i Leokadia Ziętarska, radny RG z tego terenu
Jan Kowalik. W trakcie łamania się opłatkiem wszyscy życzyli sobie
przede wszystkim tego, co najcenniejsze – zdrowia, potem spełnienia w te
nadchodzące święta i na nowy rok 2012 wszystkiego o czym w skrytości
serca marzy.
Niezwykle
barwne, wzruszające było środowiskowe spotkanie przedświąteczne w
przestronnych wnętrzach zamku kazimierzowskiego w Stopnicy. Tu Gminne
Centrum Kultury przy pomocy Urzędu Gminy w Stopnicy, świetlic
środowiskowych ze Szczytnik, Jastrzębca, Czyżowa, Klępia Dolnego,
gospodyń z Konar, Falęcina Starego, domu Księży Sercanów z Wolicy,
Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych ze Stopnicy i współpracy proboszcza
parafii Stopnica, dyrekcji gimnazjum w Stopnicy przygotowało wieczór
wigilijny.
Świętowanie
jest ważnym elementem życia w każdej wspólnocie. Jednoczy bowiem ludzi,
łączy pokolenia i wyzwala w nas pokłady dobra. Bardzo mocno widoczne to
jest właśnie w tym jedynym dniu w roku – wigilię – gdy odnajdujemy w
sobie spokój, w dzień kiedy następuje cud istnienia i pojednania. I choć
bardzo zmienił się świat, tego wieczoru nie zmieniło się nic od tysięcy
lat – mówiła witając zgromadzonych dyrektor GCK Wioletta Ciećko. Jest
to pierwsza wspólna środowiskowa wigilia w Zamku Królewskim i żywię
nadzieję iż nie ostatnia – dodała dyrektor zapraszając do uczestnictwa w
niej licznie przybyłych.
Oprawę tego środowiskowego spotkania
były ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne przygotowane przez
uczestników warsztatów plastycznych i rękodzieła prowadzonych w GCK a
część artystyczną przygotowała i wykonała młodzież z także działającego w
tej instytucji koła muzycznego pod kierunkiem instruktora p.
Kwaśniewskiego.
fotoreportaż