Betlejemskie ¦wiat³o Pokoju w buskim ratuszu.
2011-12-21 11:19:22

Betlejemskie ¦wiat³o Pokoju zosta³o zapalone. 19 grudnia go¶cili w ratuszu druhowie ze Zwi±zku Harcerstwa Polskiego Komendy Hufca w Busku-Zdroju. Przynie¶li ze sob± Betlejemskie ¦wiat³o Pokoju - symbol mi³o¶ci, braterstwa i nadziei.

Jak co roku dziêki harcerzom „¶wiate³ko" trafi do rodzin, ko¶cio³ów, szpitali, szkó³ i innych instytucji w mie¶cie.

swiatelko_w_ratuszu.jpg


W Polsce akcja przekazywania przed ¦wiêtami Bo¿ego Narodzenia symbolicznego ognia zapocz±tkowana zosta³a w 1991 r. „¦wiat³o" przekazywane jest do wszystkich chor±gwi, hufców i dru¿yn harcerskich, a niezawodni druhowie roznosz± je wraz ze ¶wi±tecznymi ¿yczeniami po ca³ej Polsce.


Tekst i fot. EHR
¬ród³o: www.busko.pl

 

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10932