W drugi dzień Świąt Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Busku-Zdroju zaprasza na IV Rajd Bożonarodzeniowy.
Trasa: Wiślica – /szlak niebieski PTTK/ - Gorysławice – Chotel Czerwony - /rez. „Przęślin” – szlak dojściowy/ - Brzezie – Las Chocholski – Aleksandrów – Skorocice – rez. „Skorocice” – Chorokowy – Chotelek Zielony /kościół/ - /szlak spacerowy zielony/ - Park Zdrojowy. Łącznie 24 km.
Zbiórka uczestników: 26 grudnia 2011 r. Busko, Stary Dworzec PKS, ul. Poprzeczna, godz. 8.30. /przy choince/. Udział bezpłatny.
Zgłoszenia do piątku (23.12) na adres mailowy pttkbusko@gmail.com lub pod nr tel. 507 552 379
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Podczas rajdu będziemy inwentaryzować odcinek szlaku niebieskiego im. Wacława Żelichowskiego /Wiślica – Skorocice/ i trasy opcjonalne pod kątem możliwości zmiany przebiegu szlaku od Skorocic do szlaku spacerowego w Chotelku. Po przeprowadzeniu inwentaryzacji tzw. „wiślicko-buskiej” części trasy ukończona zostanie praca nad szlakiem niebieskim, który na odcinku Chorokowy - rez. Winiary Zagojskie- Biniątki-Oleszki-Wełecz/pomnik/ zostanie skasowany i "przeciągnięty" do Buska. Dwa lata temu podczas II Rajdu Bożonarodzeniowego zinwentaryzowano odcinek tego szlaku na trasie: Grochowiska-Pińczów oraz wyznaczono trasę Busko-Grochowiska.
Czytaj więcej: II Rajd Bożonarodzeniowy buskiego PTTK - 2009r.