2 grudnia 2011r. w ramach corocznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pod kierunkiem Pani Dyrektor Barbary Szostak w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja tej akcji.
W grupie dzieci 6-letnich prowadzonych przez nauczycielki Marię Słabą i Danutę Kulczycką dzieci oczekiwały na spotkanie ze św. Mikołajem.
Wśród zaproszonych gości, bajki dla dzieci czytali:
- Pan Burmistrz Waldemar Sikora,
- Pan Sławomir Dalach - z ramienia Starosty buskiego- naczelnik d/s obywatelskich, zdrowia i ochrony cywilnej,
- Pan Robert Bujny - z-ca Komendanta Straży Pożarnej, pan Waldemar Sroka - major Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku - Zdroju,
- Pani Aneta Piasecka - przedstawiciel Rady Rodziców,
- Pani Anna Kolarz - inspektor d/s kadr Zespołu Obsługi Przedszkoli i Szkół w Busku-Zdroju, a zaraz rodzic dzieci uczęszczających do przedszkola.
Celem akcji była popularyzacja literatury dziecięcej, wzbogacenie i rozwijanie języka oraz wyobraźni dziecka a także zainteresowanie zbiorami biblioteki.
Zobacz video z akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kliknij i oglądaj
Przedszkolaki wraz ze św. Mokołajem i zaproszonymi gośćmi bawili się świetnie. Na koniec Pan Burmistrz wraz z Panem Starostą obdarowali dzieci koszami słodkości.