Andrzejki w przedszkolu (fotoreportaż)
2011-12-09 08:36:58



Andrzejki i obrzędy związane z tym dniem stały się już tradycją w
Punkcie Przedszkolnym w Nowym Korczynie. Także i w tym roku, 29
listopada, odbyła się zabawa andrzejkowa, która miała na celu
rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej
tradycji.



Dzień ten upłynął pod znakiem zabaw i wróżb. Dzieci przekłuwały serduszka z imionami swoich sympatii, losowały przyszłe zawody oraz ustawiały swe buty, by sprawdzić, który pierwszy „przejdzie” przez próg.

andrzejki.jpg

Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, a na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek.  

fotoreportaż

Anna Nowak





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10842