Jubilatka z Szańca.
2011-12-08 17:03:18

Kwiaty, toast, dużo ciepłych słów i łzy szczęścia - tych rzeczy nie zabrakło w domu pani Katarzyny Wnuk, która 7 grudnia 2011 r. obchodziła 100-lecie urodzin.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wojewody świętokrzyskiego napłynęły dla solenizantki podziękowania za trudy i owoce minionych lat.

Gratulacje złożyli również przedstawiciele buskiego magistratu: Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, Tomasz Mierzwa zastępca burmistrza-mieszkaniec Szańca oraz Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Odczytanie życzeń było niezmiernie wzruszającą chwilą dla solenizantki. Jubilatka w prezencie od gminy obdarowana została bukietem czerwonych róż, ciepłym kocem i bamboszami.

stulatka.jpg


Życzenia złożyli solenizantce także radny Artur Prędki oraz strażacy z OSP w Szańcu. Andrzej Materek - przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, poinformował również o przysługujących jubilatce dodatkowych korzyściach finansowych, jakie płyną z racji setnej rocznicy urodzin.

Pani Katarzyna Wnuk cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią. Doczekała się 2 wnuków i 2 prawnuków. Całe życie spędziła w swej rodzinnej miejscowości w Szańcu, pracując w gospodarstwie. Zdradziła gościom sekret swej długowieczności - praca, miłość bliskich oraz opieka rodziny, to recepta na długie życie.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego jubileuszu!

Źródło: www.busko.pl

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10840