Buscy kryminalni zatrzymali 16-latka, którego podejrzewają o kradzieże. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że jego łupem padły dwa telefony komórkowe, rower oraz około 24 kilogramy złomu miedzi.
Jak się okazało nieletni mieszkaniec Buska-Zdroju był poszukiwany, jako uciekinier z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wczoraj trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Za czyny karalne jakich się dopuścił odpowie przed sądem dla nieletnich.
W poniedziałek buscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło w jednej z buskich firm. Wartość utraconego urządzenia 31-letnia kobieta, wyceniła na około 500 złotych. Wczoraj o podobnej kradzieży powiadomiła stróżów prawa 50-latka. Ukradziono jej telefon komórkowy o wartości około 300 złotych.
Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania nastolatka. Funkcjonariusze ustalili także, że 16-latek w kwietniu tego roku ukradł rower o wartości około 800 złotych. Jest odpowiedzialny również za kradzież około 24 kilogramów złomu miedzi, wartości około 500 złotych.
Nieletni znany jest policjantom z wcześniejszej podobnej przestępczej działalności. Teraz młodym amatorem cudzej własności zajmie się sąd dla nieletnich.
Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl