22 listopada, we wtorek, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „ Innowacyjny rozwój uzdrowisk Polski Wschodniej ''.
Patronat honorowy nad konferencją objęli:
Ewa Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego,
dr Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,
Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
dr Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Patronat medialny sprawowali: Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna ''Nowiny'' oraz Portal Internetowy '' Nowiny 24.pl”.
Gmina Solec-Zdrój jako członek Innowacyjnego Klastra Zdrowia i Turystyki ''Uzdrowiska – Perły Polski Wschodniej'' również w tej konferencji wzięła udział. A tematyka była niezwykle ciekawa. Prelegenci przedstawili m.in. referaty dot. kooperacji w tworzeniu obszarowych produktów turystycznych, roli samorządów w rozwoju turystyki uzdrowiskowej, uzdrowisk jako centrów ruchu turystycznego.
Uczestnicy konferencji wypracowali wspólne stanowisko dot. wystąpienia z wnioskiem o uwzględnienie w aktualnie opracowanych strategiach wojewódzkich roli jaką pełnią uzdrowiska.
Konferencji towarzyszyła również prezentacja poszczególnych uzdrowisk tj. wystawa zdjęć i materiałów reklamowych. Miło nam donieść, że materiały gminy Solec-Zdrój cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
