Konferencja ” Innowacyjny rozwój uzdrowisk Polski Wschodniej „.
2011-11-25 14:27:08

22 listopada, we wtorek, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „ Innowacyjny rozwój uzdrowisk Polski Wschodniej ''.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:


  • Ewa Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego,




  • dr Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,




  • Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,




  • dr Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego.




Patronat medialny sprawowali: Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna ''Nowiny'' oraz Portal Internetowy '' Nowiny 24.pl”.


Gmina Solec-Zdrój jako członek Innowacyjnego Klastra Zdrowia i Turystyki ''Uzdrowiska – Perły Polski Wschodniej'' również w tej konferencji wzięła udział. A tematyka była niezwykle ciekawa. Prelegenci przedstawili m.in. referaty dot. kooperacji w tworzeniu obszarowych produktów turystycznych, roli samorządów w rozwoju turystyki uzdrowiskowej, uzdrowisk jako centrów ruchu turystycznego.


Uczestnicy konferencji wypracowali wspólne stanowisko dot. wystąpienia z wnioskiem o uwzględnienie w aktualnie opracowanych strategiach wojewódzkich roli jaką pełnią uzdrowiska.


Konferencji towarzyszyła również prezentacja poszczególnych uzdrowisk tj. wystawa zdjęć i materiałów reklamowych. Miło nam donieść, że materiały gminy Solec-Zdrój cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.


 konferencja_11_1.JPG



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10785