19 listopada 2011 roku w Rzeszowie w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, odbyły się zawody tradycyjnego kung –fu pod nazwą II OGÓLNOPOLSKIE OTWARTE MISTRZOSTWA PODKARPACIA WUSHU.
Głównym organizatorem był UKS Chow Gar Kung Fu oraz Polski Związek Wushu pod opieką Europejskiej Organizacji Traditional Zhou Jia Federation, honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z czołowych klubów z Polski (z Warszawy, Tarnowa, Krakowa, Wieliczki, Płocka, Rzeszowa, Radlina) oraz najskromniejsza 3-osobowa ekipa zawodników pod wodzą Shifu Andrzeja Cupryjak - Socha z buskiego klubu Kung Fu Yantai. Obecni byli też goście z Niemiec oraz zaproszeni Mistrzowie z Singapuru systemu Chow Gar Kung Fu. Można śmiało powiedzieć, że zawody przybrały formułę międzynarodową.
Turniej rozegrany został w konkurencji form: ( ręczne, z bronią długą i krótką oraz różną i Taiji Chi ) i walk. Walki zostały podzielone na kategorie wagowe i wiekowe w formule Qingda i Sanda według regulaminu PZ Wushu i Światowej organizacji Wushu.
Okazało się ku zdumieniu wszystkich, że ta najskromniejsza 3-osobowa ekipa z Buska zawojowała Rzeszów. 10-letni Piotr Bezak w swojej kategorii wiekowej zdobył 1 miejsce w formach ręcznych północnych oraz 2 miejsce w Qingda (w formule ciągłej walki z dozwolonymi podcięciami, rzutami, wyniesieniami, wypchnięciami i kopnięciami oraz uderzeniami na głowę w lekkim kontakcie.)
17-letni Bartosz Wójcik w Qingda w kategorii wagowej 71 kg zdobył 1 miejsce zaś w seniorach debiutujący Dawid Kula w kategorii wagowej 68 kg bezdyskusyjnie wygrał pokonując zawodników z Niemiec, a w finale zawodnika z Krakowa. Dodać należy, iż komisja sędziowska uznała Dawida za najlepszego zawodnika Qingda nagradzając go specjalnym pucharem.
,,Był to przedostatni turniej kończącego się sezonu startowego dla naszych zawodników. Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomagali nam w całym okresie przygotowawczym i startowym 2011. Dziękujemy Staroście i Zarządowi Powiatu Buskiego, Burmistrzowi i Radzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, prywatnym sponsorom panu Mieczysławowi Sas ,Radosławowi Lisowskiemu - właścicielowi firmy Fox , panu Krzysztofowi Adamczykowi – Prezesowi firmy Trakt , Oficynie Edukacyjnej MAC EDUKACJA, Dyrektorowi ZDZ oddziału w Busku-Zdroju Grzegorzowi Solarzowi, Jarosławowi i Marioli Jamróz, Dyrektorowi Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju Andrzejowi Skuberze, a szczególnie i przede wszystkim rodzicom." - tak skomentował udział swoich zawodników Andrzej Cupryjak-Socha.
/andcup/