Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego
2011-11-14 09:13:18


W dniu 8 listopada 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz wsparciu finansowym władz samorządowych gminy.



Komisja konkursowa złożona była również spośród członków Zarządu T M Z K,
gdzie przewodniczącym był p. Marian Czaja – wieloletni nauczyciel, polonista, humanista.
Należy podkreślić, że dzieci i młodzież wspaniale przygotowali się do recytacji, bądź czytania, dobór poezji był właściwy i zgodny z regulaminem, tak że komisja miała nad czym debatować.

W konkursie uczestniczyło 19 uczniów, w tym  z samorządowego gimnazjum – 7 osób
i po 4 z każdej z naszych szkół podstawowych: PSP Nowy Korczyn, PSP Stary Korczyn
i SP w Brzostkowie.  
W poszczególnych kategoriach statystyka przedstawia się następująco :
Kategoria   I:                        -   4 osoby   w tym:
z kl. I         - 1
z kl. II        - 3
Kategoria II:                         -   8 osób   w tym:
z kl. IV      - 3
z kl. V       - 2
z kl. VI      - 3
Kategoria III
– gimnazjum    – 7 osób   w tym:
z kl. I        - 4
z kl. II       - 1
z kl. III      - 2.

Młodzież przygotowała się do konkursu pod okiem nieocenionych nauczycieli - opiekunów :
1.    Jolanta Kruk                             -     PSP Stary Korczyn
2.    Urszula Lasak                           -    PSP Stary Korczyn
3.    Marzena Czupryna                    -    S P Brzostków
4.    Justyna Grzesiak                       -    PSP Nowy Korczyn
5.    Izabela Błaszczyk – Pałys         -    PSP Nowy Korczyn
6.    Barbara Bonar                          -     PSP Nowy Korczyn
7.    Grażyna Kańska                        -    samorządowe gimnazjum
8.    Jolanta Kulik                             -     samorządowe gimnazjum.

Dzięki uprzejmości p. B. Ziętary – Dyrektor PSP w Nowym Korczynie konkurs odbył się
w podwojach tejże szkoły. W czasie końcowych obrad  komisji dzieci oraz opiekunowie zostali poczęstowani herbatką i pączkiem. Po ogłoszeniu wyników Przewodnicząca TMZK p. L. Płonka podziękowała wszystkim za udział i pomoc w organizacji konkursu, zaprosiła dzieci, opiekunów i rodziców na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbędzie się po południu
w niedzielę 13 listopada br. w tym samym miejscu podczas spotkania Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej na „Wieczorze poezji i pieśni patriotycznej”.

 >>Lista laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego

 

Opracowała: Bogumiła Zawada – członek Zarządu TMZK

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10722