Włoszczowa świętowała niepodległość dwa dni. 2011-11-12 12:44:22
Ponad 20 pocztów sztandarowych, władza samorządowa w komplecie oraz wielu mieszkańców miasta uczestniczyło we wczorajszych obchodach 93. rocznicy odzyskania niepodległości we Włoszczowie. Ciekawostką była obecność uczniów w mundurach żołnierskich.
Po uroczystej mszy świętej za ojczyznę w miejscowym kościele, pochód prowadzony przez majora Ryszarda Marcinkowskiego, przy dźwiękach orkiestry przemaszerował przez ulicę Partyzantów i Plac Wolności pod Pomnik Niepodległości, znajdujący się na Placu Konstytucji 3 Maja. Czytaj dalej:  |
|
|