Odbiory techniczne parku i parkingu.
2011-11-07 15:40:28

W dniu 2 listopada 2011 r. wykonane zostały odbiory techniczne parku A. Bienia oraz parkingu przy ul. Nowotki w Staszowie. Oficjalne otwarcie parku zostało zaplanowane na dzień 11 listopada 2011 r.


Zadanie wykonano w ramach zadania "Rewitalizacja Osiedla Północ w Staszowie" współfinansowanego są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 6, Działanie 6.1 – Wzmocnienie regionalnych i sub – regionalnych ośrodków wzrostu.

Wartość całkowita projektu „Rewitalizacja Osiedla Północ w Staszowie” wynosi 5 843 661,79 zł. Dofinansowanie z EFRR w ramach RPO 3 506 197,07 zł, co stanowi 60% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu.

 

staszow_park001.jpg


W ramach Rewitalizacji Osiedla Północ w Staszowie realizowane są obecnie bądź zrealizowano poszczególne zadania:

  • budowa parkingu wraz z zatoką i łącznikiem przy ul. Nowotki w Staszowie - wartość 517 950,99 zł,
  •     przebudowa chodników i parkingów na terenie osiedla Północ w Staszowie -  wartość: 424 013,96 zł,
  •     zagospodarowanie parku A. Bienia w Staszowie - wartość 1 797 260,00 zł,
  •     przebudowa ulicy Langiewicza - wartość 2 708 070,22 zł,
  •     termomodernizacja Przedszkola Nr 3 - wartość 313 892,62 zł,
  •     opracowanie dokumentacji oraz promocja projektu - wartość 82 474,00 zł.



Źródło: staszow.pl










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10682