Odbiory techniczne parku i parkingu. 2011-11-07 15:40:28
W dniu 2 listopada 2011 r. wykonane zostały odbiory techniczne parku A. Bienia oraz parkingu przy ul. Nowotki w Staszowie. Oficjalne otwarcie parku zostało zaplanowane na dzień 11 listopada 2011 r.
Zadanie wykonano w ramach zadania "Rewitalizacja Osiedla Północ w Staszowie" współfinansowanego są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 6, Działanie 6.1 – Wzmocnienie regionalnych i sub – regionalnych ośrodków wzrostu.
Wartość całkowita projektu „Rewitalizacja Osiedla Północ w Staszowie” wynosi 5 843 661,79 zł. Dofinansowanie z EFRR w ramach RPO 3 506 197,07 zł, co stanowi 60% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu.
W ramach Rewitalizacji Osiedla Północ w Staszowie realizowane są obecnie bądź zrealizowano poszczególne zadania:
- budowa parkingu wraz z zatoką i łącznikiem przy ul. Nowotki w Staszowie - wartość 517 950,99 zł,
- przebudowa chodników i parkingów na terenie osiedla Północ w Staszowie - wartość: 424 013,96 zł,
- zagospodarowanie parku A. Bienia w Staszowie - wartość 1 797 260,00 zł,
- przebudowa ulicy Langiewicza - wartość 2 708 070,22 zł,
- termomodernizacja Przedszkola Nr 3 - wartość 313 892,62 zł,
- opracowanie dokumentacji oraz promocja projektu - wartość 82 474,00 zł.
Źródło: staszow.pl
|
|
|