Wyróżnienia dla pedagogów, stypendia dla najlepszych. (fotoreportaż)
2011-11-04 11:54:34

22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego otrzymało stypendia prezesa Rady Ministrów a trzech nauczycieli z Ponidzia wyróżnionych zostało Krzyżami Zasługi podczas uroczystości, jaka odbyła się 3 listopada br. w Busku-Zdroju.


Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 5 października 2011 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczona została Hanna Mitka Marszalik zastępca Dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Pińczowie, Brązowym Krzyżem Zasługi Ewa Bugaj dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Młodzawach i Agnieszka Młyńczak nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Pińczowie.

stypendia_news001.jpg 

stypendia_news002.jpg 

Stypendia prezesa Rady Ministrów które wynosi 258 złotych/miesięcznie wypłacane przez dziesięć miesięcy (do czerwca 2012 r.) otrzymali uczniowie z najlepszymi wynikami nauczania w swoich szkołach. W roku szkolnym 2011/2012 odebrali je:

powiat buski - Tomasz Cugowski (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju), Martyna Czeluśniak (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Busku-Zdroju), Sylwia Gałęziowska (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju), Monika Grochowska (I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju), Karolina Kucharska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy), Dominika Niewiadomska, Katarzyna Opałka (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju), Katarzyna Rasińska, Damian Wrzecionek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju);

powiat kazimierski - Paulina Adamczyk, Anita Dryja (Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie), Żaneta Cerazy, Artur Ciochoń (Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach), Jarosław Maj (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej), Michał Szafarski (Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej), Roman Zbojak (Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu);

powiat pińczowski - Karolina Bartocha, Izabela Kubowicz, Grzegorz Maj (Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie), Sylwia Jurewicz (Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie), Katarzyna Sęsoła (Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu), Damian Wojtaś (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach).

stypendia_news003.jpg 

Uroczystość odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. Odznaczenia państwowe i stypendia premiera wyróżniającym się uczniom z Ponidzia wręczyła wicewojewoda Beata Oczkowicz, w asyście kuratora oświaty Małgorzaty Muzoł i starostów poszczególnych powiatów Jerzego Kolarza, Jana Moskwy, Jana Nowaka.

Wraz ze swoimi prymusami podczas tej wyjątkowej uroczystości byli dyrektorzy szkół, rodzice wyróżnionych uczniów, przedstawiciele administracji oświatowej w powiatach bezpośrednio współpracujących ze szkołami z satysfakcją uczestnicząc w jedynym takim, wspólnym spotkaniu młodej elity intelektualnej południowej części naszego województwa. 

 

 fotoreportaż

 /Robert Gwóźdź/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10665