XII Memoriał im. Marka Cioska i Romana Kutwina w Badmintonie. (video)
2011-11-04 10:48:10

Dnia 23.10.2011 r. w Hali Sportowej Gimnazjum w Zbludowicach odbył się XII Memoriał im. Marka Cioska i Romana Kutwina w Badmintonie. Memoriał ten to cykliczna impreza która odbywa się ku czci tragicznie zmarłych badmintonistów naszego regionu.


Po raz pierwszy gościliśmy badmintonistów na ziemi buskiej. Udział w turnieju wzięli badmintoniści z Kielc, Morawicy, Zagnańska, Pińczowa i Buska. Udział w zawodach wzięło ponad 30 zawodników.


Gra toczyła się na siedmiu kortach, a grający walczyli w pięciu kategoriach: gra pojedyncza kobiet, gra podwójna kobiet, gra pojedyncza mężczyzn, gra podwójna mężczyzn, mixt.

memorial001.jpg 

memorial002.jpg 

Wyniki XII Memoriału M.Cioska i R. Kutwina w badmintonie:

Gra pojedyncza kobiet: miejsce I - Marzena Pióro-Morawica, miejsce II - Wioletta Piątek - Pińczów, miejsce III - Patrycja Piątek - Pińczów

Gra podwójna kobiet: miejsce I - Ilona Burgiel / Iwona Stefańczyk - Kielce, miejsce II - Magdalena Borowiec/ Dorota Buras - Kielce, miejsce III - Iwona Dulińska/ Marzena Pióro - Morawica

Gra pojedyńcza mężczyzn : miejsce I - Mariusz Smolich - Kielce, miejsce II- Damian Stefańczyk -Kielce, miejsce III - Wiktor Waligóra - Busko

Gra podwójna mężczyzn: miejsce I - Mariusz Smolich / Damian Stefańczyk -Kielce, miejsce II- Jan Drab(Busko)/ Michał Borowiec (Kielce), miejsce III - Wojciech Kurzeja/ Janusz Ambroziewicz - Busko

Mixt : miejsce I - Michał Borowiec/ Magdalena Borowiec - Kielce, miejsce II- Wiktor Waligóra(Busko) / Ilona Burgiel (Kielce), miejsce III - Zbigniew Kapciak (Busko) / Dorota Buras (Kielce)

memorial003.jpg 

Jako organizator memoriału chciałem podziekować Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Panu Waldemarowi Sikorze za objęcie honorowym patronatem naszych zawodów, oraz Dyrektorowi Gimnazjum
w Zbludowicach Panu Przemysławowi Nowakowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

 

Zobacz video z XII Memoriału im. Marka Cioska i Romana Kutwina w Badmintonie

 badmington.jpg
Kliknij i oglądaj


Korzystając z okazji chciałbym polecić grę w badmintona wszystkim którzy chcą utrzymać kondycję przez okres jesienno-zimowy. Zapraszam chętnych do gry w badmintona w czwartki i niedziele o godz. 18-tej do
hali sportowej gimnazjum w Zbludowicach. Nie ważne jest jaki poziom reprezantujesz, ważne że chcesz się poruszać, a ponieważ gramy pod okiem trenera ( v-ce prezez Świetokrzyskiego Związku Badmintona)
można wiele się nauczyć.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie . Tel. 606- 727-714

 

/Grzegorz Matyja/



 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10664