PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
2011-10-31 07:39:47

Pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu każdego przedszkolaka jest uroczystość pasowania. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie tradycyjnie co roku odbywa się to w październiku.

„Ja przedszkolak dzielny będę zawsze uśmiechnięty,
będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie,
będę grzecznie się bawił i pilnie uczył,
żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił.”

Tym razem w Europejskim Centrum Bajki 24.10.11 r. przedszkolaki ślubowały w obecności zaproszonych gości: przewodniczącego Rady Gminy Pacanów pana Jana Nowickiego, dyrektor ECB pani Karoliny Kępczyk, pana Edwarda Wojniaka kierownika GOPS-u oraz rodziców i opiekunów.

Po krótkim powitaniu przez panią dyrektor Zdzisławę Belon i wysłuchaniu hymnu przedszkolnego 98 przedszkolaków w pięknych strojach nawiązujących do nazwy grupy zaprezentowały swój program. Kolejno wystąpiły: „Krasnoludki” z wychowawczynią Ewą Kapusta,  „Muchomorki „z wych. Barbarą Żurek, „Biedronki” z wych. Lucyną Bartusiak i „Żabki_z wych. Gabrielą Czechowską. Występ zakończyły  3 i 4-latki afrykańskim tańcem „Waka, waka” przygotowanym przez nauczycielkę E. Kapusta prowadzącą w przedszkolu kółko taneczne. Za ten „gorący” taniec i zaprezentowany repertuar wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa. Mali artyści po niespełna dwumiesięcznym pobycie w przedszkolu zaprezentowali się wspaniale. Dla tych, którzy w tym roku rozpoczęli edukację przedszkolną był to debiut przed szeroką publicznością na wielkiej scenie. Kolejnym punktem programu było ślubowanie i pasowanie przez panią dyrektor poprzez dotknięcie ogromną kredką na znak przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, odznakę z logo grupy i słodki rożek z cukierkami.

Pas_przed1.jpg 

Pas_przed2.jpg 

Pas_przed3.jpg 

Pas_przed4.jpg 

Pas_przed5.jpg 

Pas_przed6.jpg 

Pas_przed7.jpg 

Pas_przed8.jpg 

Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości. Za udostępnienie sali  w ECB  podziękowania składamy pani dyr. Karolinie Kępczyk, dziękujemy panu Mariuszowi Malidze za muzyczne opracowanie hymnu przedszkolnego, Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, gościom za przybycie. Przedszkolakom życzymy radosnych i szczęśliwych chwil w przedszkolu przez cały rok.

Barbara Żurek





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10644