Rozwijanie zainteresowań poetyckich i literackich, wzbogacenie wiedzy polonistycznej, właściwe posługiwanie się językiem ojczystym, a także kształtowanie uczuć patriotycznych to tylko niektóre z celów Gminnego Konkursu Literackiego ogłoszonego w gminie Nowy Korczyn z okazji obchodów Roku Czesława Miłosza oraz Święta Niepodległości.
Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Korczynie, Wójtem Gminy Nowy Korczyn oraz szkołami z terenu gminy
Aby wziąć udział w konkursie należy napisać wiersz, balladę lub pracę literacką o charakterze opowiadania albo opisu, w których zawarte będą treści patriotyczne. Na prace czekamy do 28 października 2011 r.
>>Regulamin gminnego konkursu literackiego
>>Karta zgłoszeniowa
Bogumiła Zawada
Kierownik GOK Nowy Korczyn