Ślubowanie klas pierwszych.
2011-10-26 16:14:14

„ Dzień to ważny szalenie, dziś złożymy przyrzeczenie …”- tymi słowami uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Koniecznie rozpoczęli uroczystość ślubowania pierwszoklasisty.

W dniu 21 października 2011 r. najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a pani dyrektor Anna Kowal dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie. Fakt ten został potwierdzony wręczeniem pamiątkowych dyplomów przez panią wicedyrektor Ewę Rydzek. W tej uroczystej chwili pierwszoklasistom towarzyszyli ich rodzice oraz ksiądz kanonik Krzysztof Pawłowski, który złożył pierwszakom piękne życzenia, aby wyrośli na dobrych i mądrych ludzi, a w swej wędrówce przez życie zawsze pamiętali o Bogu.

 

wloszczowa_slubowanie_klas.jpg


Pani Dyrektor przekazała uczniom klasy pierwszej i ich rodzicom serdeczne życzenia, a następnie wspólnie z panią wicedyrektor wręczyły dzieciom upominki – przybory szkolne.

W dalszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Reginy Ślęzak. Rodzice z zapartym tchem i podziwem  przyglądali się popisom artystycznym swoich dzieci, a starsi uczniowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Ten pierwszy występ, przed tak liczną publicznością należy zaliczyć do udanych. Na zakończenie uroczystości  pani Agnieszka Zbierańska, w imieniu rodziców, złożyła nauczycielom życzenia miłej i owocnej współpracy z nowymi uczniami. Dzieci  zostały obdarowane przez rodziców pięknymi prezentami, co wywołało na ich twarzach ogromną radość.

Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie
Źródło:  www.gmina-wloszczowa.pl




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10626