Zatrzymanie sklepowych włamywaczy.
2011-10-22 13:58:58

Policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 35 i 44 lat. Osoby te podejrzewane są o włamania do sklepów spożywczych oraz kradzież artykułów o wartości około dziewięciu tysięcy złotych. Ustawodawca za kradzież z włamaniem przewidział karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W sierpniu tego roku policjanci otrzymali sygnał o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w gminie Tuczępy. Przybyli na miejsce zdarzenia mundurowi, zastali uszkodzoną kratę zabezpieczającą oraz wybite szyby okienne. Śledczy ustalili, że ze sklepu skradziono wyroby spożywcze, tytoniowe i alkoholowe różnych marek o wartości około dziewięciu tysięcy złotych.

Skrupulatna praca śledczych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzewanych o to przestępstwo. Okazali się nimi 44-letnia kobieta oraz 35- letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy powiatu mińskiego. Mężczyzna już wcześniej znany był policjantom z przestępczej działalności. Na sumieniu ma rozboje, kradzieże, włamania, kierowanie gróźb karalnych oraz jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Do ich zatrzymania doszło na terenie powiatu mińskiego, przy pomocy tamtejszych stróżów prawa.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. W tej sprawie złożyli już wyjaśnienia. Wobec mężczyzny został wczoraj zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Natomiast kobieta po przeprowadzeniu czynności procesowych została zwolniona. Policjanci podejrzewają 35-latka, także o inne podobne przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Konsekwencją kradzieży z włamaniem może być kara nawet 10 lat spędzonych w więzieniu.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10598