Pacjenci Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie będą leczyli się w lepszych warunkach bowiem przychodnia została poddana gruntownemu remontowi. Trwają prace nad jej rozbudową, która obejmie pomieszczenia parteru i poddasza. Piwnicę adaptowano na kotłownię c.o. oraz dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.
W rozbudowanym ośrodku znajdować się będą: gabinet lekarski, zabiegowy, stomatologiczny, gabinet pielęgniarki środowiskowej, medycyny szkolnej, punkt szczepień, poczekalnia dla pacjentów, rejestracja, pomieszczenie higieniczno-sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne dla personelu.
Wzmocniono już fundament istniejącego budynku, poprzez wykonanie wokół niego ścianki żelbetonowej. Położono izolację pionową ścian fundamentowych istniejącego i nowobudowanego obiektu oraz drenaż wokół całego budynku.
Pomieszczenia ośrodka zdrowia związane z bezpośrednią obsługą pacjentów znajdować się będą na parterze budynku. Zaś poddasze przychodni wykorzystane zostanie jako mieszkanie służbowe.
Teren wokół budynku ulegnie stosownemu zagospodarowaniu. Powstaną miejsca parkingowe dla pacjentów, garaż, punkt na pojemnik do gromadzenia odpadów stałych oraz zewnętrzna instalacja gazowa ze zbiornikiem na gaz płynny.
Za sprawą wprowadzonych standardów umożliwiających poruszanie się po ośrodku osoby niepełnosprawne będą miały ułatwiony dostęp do pomieszczeń budynku.
Przychodnia przeznaczona zostanie dla wszystkich grup pacjentów, których komfort leczenia po modernizacji obiektu znacznie się poprawi.
Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl