Trwają prace nad odwodnieniem terenu zespołu boisk "Orlik" i sąsiadującego z nimi placu zabaw na osiedlu Wschód w Staszowie. Wzdłuż chodników ułożone zostaną korytka umożliwiające wodzie opadowej swobodne spływanie do kanalizacji deszczowej oraz wykonane zostaną wszystkie inne prace, które znacząco poprawią stan obiektu.
Projekt na podstawie, którego firma z Katowic w 2010 roku budowała ten kompleks sportowy nie przewidywał wykonania drenażu, w związku z czym obecne prace nie podlegają naprawie gwarancyjnej.
Całość, czyli kwota 40 tys. złotych zostanie zapłacona z budżetu miasta.
Prace będą trwać do 20 października br. Wykonawcą jest ta sama firma, która w minionym roku budowała boiska.
Źródło: staszow.pl