10-lecie prac rewitalizacyjnych w Pustelni Złotego Lasu" w Rytwianach.
2011-10-15 12:23:15

Wspaniałym koncertem Piotra Rubika uświetnione zostały obchody 10-lecia prac rewitalizacyjnych w „Pustelni Złotego Lasu” w Rytwianach. W sobotę 1 października oddana została do użytku Galeria Kamedulska i ogrody Klasztorne.

Mistrz wystąpił z zestawem najlepszych utworów „The best of”, ale także zaprezentował nowe kompozycje. Piotrowi Rubikowi towarzyszyła Filharmonia Świętokrzyska, chóry z Wrocławia i z Częstochowy, narrator i soliści. Całość widowiska obserwował kilkutysięczna, żywiołowo reagująca na muzykę publiczność.Podziękowania dla artystów za wspaniały występ w imieniu społeczności powiatu staszowskiego złożył starosta Andrzej Kruzel.

 

staszow_rubik.jpg


Organizator koncertu ks. Wiesław Kowalewski przyjął od marszałka Adama Jarubasa oraz burmistrz Staszowa Romualda Garczewskiego podziękowania za dekadę pracy przy renowacji klasztoru w Rytwianach. Dzięki nim, dawny klasztor kamedulski (a w latach 1864 do 1925 kościół filialny parafii w Staszowie) odzyskuje dawny blask.


Źródło:  staszow.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10548