Przy znakomitej pogodzie i w korzystnych warunkach terenowych Gmina Pacanów wykonała szeroki zakres modernizacji dróg, pomimo bardzo dużych obciążeń związanych z budową kanalizacji i siedziby Urzędu Gminy.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz budżetu województwa łączną kwotą 770 tys. zł udało się położyć nowe nawierzchnie asfaltowe na drogach gminnych o długości 5864 metrów bieżących: wiosną w Komorowie, Żabcu i Biechowie, a w październiku w Oblekoniu, Zborówku Starym i Kółku Żabieckim.
Ponadto gmina wykonała kapitalny remont dróg w kamieniu na odcinku 1140 mb. w m. Kółko Żabieckie i Rataje Słupskie. W ramach remontów bieżących zakupiono i wykorzystano około 1000 ton kruszywa, głównie do remontu dróg dojazdowych do pól. Wykonano także kilka kilometrów rowów przy drogach. Z budżetu gminy przeznaczono na w/w prace około 240 tys. zł
Remont drogi w Zborówku Starym

Droga remontowana z FOGR w Ratajach Słupskich

Nowa droga w Kółku Żabieckim

Prace przy remoncie drogi w Oblekoniu "Podchruście"
Także Starostwo Powiatowe w Busku - Zdroju zrealizowało znaczący zakres robót na swoich drogach w obszarze Gminy Pacanów. Nowe nawierzchnie położono na drogach: Oblekoń – Kępa Lubawska, Kępa Lubawska – Rataje Słupskie, Rataje Słupskie – Podwale, Biskupice – Beszowa, Książnice – Zborówek Stary, Komorów i Niegosławice – Wola Biechowska – Biechów. Łącznie daje to 10512 metrów bieżących asfaltu. Powiat wydał na ten cel 1.677 mln zł. Dalsze zaplanowane prace będą realizowane już na wiosną 2012 roku.

Kilka dróg wyremontowało także Starostwo w Busku-Zdroju, m.in centrum Kępy Lubawskiej

i w Ratajach Słupskich (w kierunku Podwala)
Serwis informacyjny UG