Sto lat to piękny wiek. Jednak nie każdemu jest dane dożyć tej chwili. W
gronie szczęśliwców mających okazję obchodzić ten wiekowy jubileusz,
znalazła się pani Józefa Ćwiek z Badrzychowic.
W dniu 3 października br. dostojną Jubilatkę odwiedził wójt gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Kaszowicz-Gzyl i delegacją KRUS z oddziału w Busku Zdroju. W gronie najbliższych członków rodziny przekazane zostały gratulacje, życzenia, kwiaty i… dodatek do emerytury.

Pani Józefa – obecnie najstarsza mieszkanka Badrzychowic – urodziła się 2 października 1911 r. Bardzo młodo, bo w wieku 18 lat, wyszła za mąż za Władysława, z którym dzieliła 70 lat swojego życia. Doczekali się trojga dzieci – Heleny, Wandy i Czesława. Cały swój dorobek zyskali dzięki ciężkiej pracy w gospodarstwie. W młodości pani Józefa chętnie brała udział w zabawach, na które, jak sama mówi, była często zapraszana. Do dziś bardzo lubi słodycze, nie pogardzi również czerwonym winem. Obecnie mieszka z córką Wandą i jej rodziną, która bardzo się stara, by stulatce niczego nie brakowało. Pani Józefa jest szczęśliwą babcią dziewięciorga wnucząt, aż dziewiętnaściorga prawnucząt i dwójki praprawnucząt. Pomimo sędziwego wieku jest jeszcze w dość dobrej kondycji. Na mszę świętą odprawioną w intencji jej setnych urodzin udała się, z niewielką pomocą, o własnych siłach.


Jubilatce życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu
na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych
jubileuszy.