Bociani raport 2011-10-03 14:04:26
Na wiosnę prosiliśmy Internautów o informację nt. gniazdowania bociana białego w gminie Solec-Zdrój.
Trochę informacji dostaliśmy pocztą elektroniczną, resztę zebraliśmy od sołtysów. W sumie w roku 2011 naliczyliśmy w gminie Solec-Zdrój 17 zamieszkanych gniazd bocianich, a więc dokładnie tyle co w roku ubiegłym. Bociani rodzice wyprowadzili łącznie 37 młodych. Najwięcej bocianich gniazd jest w Wełninie (3). Wełnińskie bociany wyprowadziły też najwięcej, bo aż 10, młodych (4+4+2). Tak więc w naszej gminie nie potwierdzają się wieści o drastycznie malejącej populacji bociana. I niech tak zostanie. (mpm)

|
|
|