Bociani raport
2011-10-03 14:04:26

Na wiosnę prosiliśmy Internautów o informację nt. gniazdowania bociana białego w gminie Solec-Zdrój.


Trochę informacji dostaliśmy pocztą elektroniczną, resztę zebraliśmy od sołtysów. W sumie w roku 2011 naliczyliśmy w gminie Solec-Zdrój 17 zamieszkanych gniazd bocianich, a więc dokładnie tyle co w roku ubiegłym.  Bociani rodzice wyprowadzili łącznie 37 młodych. Najwięcej bocianich gniazd jest w Wełninie (3). Wełnińskie bociany wyprowadziły też najwięcej, bo aż 10, młodych (4+4+2).
Tak więc w naszej gminie nie potwierdzają się wieści o drastycznie malejącej populacji bociana. I niech tak zostanie.
(mpm)


 


bociani_raport.jpg



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10464