W Kielcach na obiekcie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Tenisowego „Gemik” 18 września 2011 roku rozegrano „Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Dzieci w Tenisie” do lat 10, które są częścią ogólnopolskiego cyklu imprez „Turnieje Tenis 10”.
W bardzo mocno obsadzonym turnieju brali udział zawodnicy z Kielc, Katowic, Rzeszowa, Stalowej Woli, Buska-Zdroju.
Impreza finansowana była przez Ministerstwo Sportu oraz firmę Longman.
Rozgrywki odbywały się według formuły „Tenis 10”, system każdy z każdym w grupach. Najlepsi w grupach rozgrywali półfinały i finał. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy.
Oliwia Syczuk zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” przy Samorządowym Gimnazjum nr 1 w Buska-Zdroju zajęła drugie miejsce.
Zwycięzcy:
- kategoria dziewcząt:
I miejsce - Aleksandra Bator („Gemik” Kielce)
II miejsce - Oliwia Syczuk (UKS „Jedynka” Busko –Zdrój}
III miejsce - Michalina Stano („Gemik” Kielce)
- kategoria chłopców:
I miejsce - Gabriel Biliński (Rzeszów)
II miejsce - Aleksander Borzych (Kielce)
III miejsce - Radosław Wydra (Stalowa Wola)
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy pana Waldemara Sikory oraz Dyrektora Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju pana Andrzeja Skubery za wspieranie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka".
www.jedynkabusko.futbolowo.pl