Podczas XII Sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych i nagród Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej oraz Kultury.
Na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej Srebrnym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni: Radosz Henryk, Wojnowska Lucyna, Brązowym: Lasak Andrzej, Mierzwińska – Mrugała Agnieszka, Surdel Zbigniew.
Także na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego Złotym Medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali: Borowska Teresa, Burgiel Edward, Celej Antoni, Cent Ireneusz, Cieplińska Alicja, Cygan Anna, Drozdzowska – Nosek Barbara, Jasonek Barbara, Kaszuba Edward, Łach Mirosław, Osińska Alicja, Pałys Grażyna, Pila Mieczysław, Plewa Marianna, Pośpiech Teresa, Roter Marta Rozborska Elżbieta, Słota Tadeusz, Tytko Mieczysław, Witek Eugeniusz, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę: Bieniek Krystyna, Czerw Grażyna, Dutkiewicz Jerzy, Godzwon Marian, Gołuch Stanisław, Grudzień Mariola, Lewicki Jacek, Markiewicz Urszula, Marzec Ilona, Nowak Justyna, Rokitiańska Krystyna, Salwa Wojciech, Sanecka Elżbieta, Szymańska Adela, Woźniak Barbara i medalem brązowym - Cieślik Grażyna, Helm Waldemar, Kornicka Mariola, Mierzwińska – Koper Justyna, Pasternak Dorota, Zdziebko Robert.

Nagrodami starosty buskiego zostali uhonorowani: śpiewak operowy i
operetkowy, tenor Jakub Oczkowski na wniosek Fundacji Pro Arte w
Warszawie za osiągnięcia w dziedzinie kultury na arenie ogólnopolskiej i
międzynarodowej, na wniosek radnego Stanisława Moskala: trenerzy
siatkówki zespołów chłopców – Joanna Gruszka i Mariusz Sztorc, na
wniosek radnego Andrzeja Skubery – trener, zawodnik Kung-fu Andrzej
Cupryjak-Socha za osiągnięcia sportowe i trenerskie na arenie
ogólnopolskiej i międzynarodowej, na wniosek radnego Wiesława Marca –
zawodnik karate kyokushin Przemysław Kołton za osiągnięcia sportowe na
arenach ogólnopolskij i międzynarodowej, Marek Prasek za osiągnięcia
trenerskie także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, na wniosek
dyrektora PMOS w Busku-Zdroju Grzegorza Wojciechowskiego – zawodniczki
piłki ręcznej Aleksandra Grabowska, Justyna Wójcik, Katarzyna Skrzypek,
Paulina Dziurska, Paulina Chojnacka za osiągnięcia sportowe na arenach
wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tu wyróżnienia zawodniczki
odbierały w asyście swoich rodziców.

Podczas sesji podsumowany został cykl zawodów sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego o tytuł „Najlepsi w sporcie” w roku szkolnym 2010/2011. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju.


W klasyfikacji generalnej tego turnieju tryumfowali sportowcy I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju otrzymując nagrodę, sprzęt sportowy za kwotę 2.500 złotych, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju i odebrał nagrodę, sprzęt sportowy za kwotę 2 000 złotych, trzecie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju i nagrodę, sprzęt sportowy za kwotę 1 800 złotych, czwarte Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju i nagrodę sprzęt sportowy za kwotę 1 600 złotych i piąte Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy i nagrodę sprzęt sportowy za kwotę 1 000 złotych.
fotoreportaż 
Zobacz relację video:
Posiedzenie Rady Powiatu retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny emisji:
28.09.2011r. - godz. 18.30
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl