INFORMACJA DOTYCZĄCA KONTROLI POSESJI W ZAKRESIE KORZYSTANIA Z SIECI KANALIZACYJNEJ.
2011-09-26 15:08:39

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, że z dniem 01.10.2011 r. rozpoczyna sukcesywną kontrolę posesji pod względem podłączeń wód opadowych i drenażowych do sieci kanalizacji sanitarnej.

Zgodnie z Art. 9 ust. 1 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Z 2006 r. Nr 123, poz.858), zabrania się wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, a także wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

Osoby dokonujące kontroli będą posiadać upoważnienie wynikające z art. 7 ustawy
z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jedn. Dz. U.  2006, nr 123 poz. 858).

W przypadku stwierdzenia odprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej podejmiemy stosowne środki prawne, bowiem takie odprowadzanie ścieków opadowych i wód drenażowych stanowi przestępstwo zagrożone karą ograniczenia wolności lub grzywną w wysokości do 10 000 zł zgodnie z art. 28 ust. 4a w/w Ustawy. Przedsiębiorstwu przysługuje również prawo zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego, jeżeli zostało wykonane niezgodnie z przepisami prawa na mocy art. 8 ust.1. pkt 1 wyżej cytowanej Ustawy. 

/MPGK/


 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10420