Komunikat Wójta Gminy
2011-09-23 13:55:24

W związku z dużym zainteresowaniem – zwłaszcza mieszkańców Powiśla, funkcjonowaniem świetlicy środowiskowej w Ratajach Słupskich uprzejmie wyjaśniam jak poniżej.


1. Obiekt świetlicy powstał dzięki dofinansowaniu funduszami unijnymi z PROW. Oznacza to, że przez 7 pełnych lat musi być zachowana trwałość tego projektu i jej przeznaczenie.
2. Obiekt świetlicy środowiskowej powstał na bazie dawnego punktu katechetycznego użyczonego gminie przez Radę Parafialną z Rataj na lat 20!
3. W połowie budynku znajduje się świetlica środowiskowa dla młodzieży i dorosłych oraz stowarzyszeń (KGW). W drugiej połowie funkcjonuje świetlica środowiskowa dla małych dzieci (3-4 letnich).
4. Koszty utrzymania całego obiektu ponosi gmina. Natomiast koszty personelu nauczycielskiego w świetlicy dla małych dzieci pokrywa ,,Caritas” Diecezji Kieleckiej na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy wójtem i dyrektorem ,,Caritasu” na jeden rok szkolny (2011/2012).
5. "Caritas" przeznaczył na ten cel pomoc w kwocie 40 tysięcy złotych, których w bieżącym budżecie gmina nie posiada. Jest więc to istotna oszczędność dla samorządu! Od 01.09.2012 roku środki na ten cel będzie musiała zapewnić wyłącznie gmina!
6. Najważniejszym zadaniem samorządu było uruchomienie świetlicy. I tak się już stało! Natomiast skąd wójt gminy znajdzie środki  na jej funkcjonowanie jest sprawą drugorzędną. W przypadku świetlicy znalezienie sponsora pomniejsza obciążenia gminy.

Swietlica.jpg


Serwis Informacyjny UG






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10411