Próbował wykręcić się łapówką.
2011-09-20 11:18:56

Policjanci z Komisariatu w Stopnicy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Pacanów, który kierował osobowym oplem znajdując pod wpływem alkoholu. Kierowca by uniknąć problemów z prawem próbował „wykupić się” 100 złotową łapówką. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne oraz prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Wszystko rozegrało się 18 września, krótko po północy, na jednej z dróg w gminie Pacanów. Kierujący Oplem Vectra został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 ‰ alkoholu w organizmie. Kierowca licząc, że „wykręci się” od odpowiedzialności karnej próbował wręczyć funkcjonariuszom 100 złotych łapówki. Rozczarował się w momencie, kiedy stróże prawa założyli mu na ręce kajdanki.

Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10386