06.09.2011 r. w siedzibie RP SLD W Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Radę Wojewódzką SLD w Kielcach. Przedstawiono na niej kandydatów do Sejmu i Senatu z list SLD oraz założenia i sposoby prowadzenia kampanii wyborczej.
W spotkaniu wzięli udział: Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD Poseł
na Sejm Sławomir Kopyciński, Przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w
Busku-Zdroju Irena Romanowska, Przewodniczący Rady Powiatowej w
Pińczowie Andrzej Kozera oraz członkowie sztabu wyborczego z powiatu
buskiego.
Na wstępie konferencji Sławomir Kopyciński omówił bieżące wydarzenia
polityczne w województwie, szczególną uwagę zwracając na działania PSL.
Jego zdaniem niejasna jest sprawa kandydowania do Sejmu Marszałka woj.
świętokrzyskiego Adama Jarubasa (PSL), a szczególnie możliwe scenariusze
po zdobyciu przez Niego mandatu. Czy marszałek przyjmie mandat? Jeśli
tak, kto zostanie nowym marszałkiem, a jeśli nie, co by oznaczało, że
jest tylko lokomotywą komitetu PSL, a jego kandydatura ma na celu
uzbieranie głosów i "wciągnięcie" do parlamentu osób z dalszych numerów
listy - czy jest to uczciwe wobec wyborców? Pojawiły sie tez spekulacje,
że nowym marszałkiem województwa miałby zostać Poseł Andrzej Pałys.
Kolejną sprawą, którą poruszył Kopyciński była sprawa kampanii RPO w
mediach , która kosztowała ponad 600 tys. złotych. Kampania projektu
finansowana jest ze środków unijnych, ale Kopyciński ma wątpliwości, czy czas i osoby biorące w niej udział to przypadek, czy celowe działanie.

Celem konferencji było przekazanie aktualnych informacji dotyczących całego województwa, przedstawienie programu wyborczego partii oraz oficjalna prezentacja kandydatów do Parlamentu z terenu Ponidzia. Dyskutowano również na tematy organizacyjne związane z przebiegiem kampanii wyborczej.
Kandydatka do Sejmu Irena Romanowska i Andrzej Kozera kandydat na
Senatora podziękowali zebranym za dotychczasową pomoc w kampanii i
poprosili o wspólną pracę i dalsze wzmożone działania mające na celu
uzyskanie poparcia wyborców dla kandydatów z listy SLD.
Padła też
propozycja zorganizowania debaty wyborczej, w której mieliby
uczestniczyć kandydaci z Ponidzia, startujący w wyborach parlamentarnych.
Zobacz obszerną relację video z konferencji:

kliknij i oglądaj
/Red/