BELCANTO - V Konkurs Wokalny.
2011-09-12 14:27:25

W ostatnich dniach wakacji Dom Kultury wypełniony był śpiewem. Jeszcze dobrze nie wybrzmiały dźwięki wprawek, ćwiczonych podczas warsztatów, a już nadszedł czas pochwalenia się efektami trzydniowego treningu.

31 sierpnia o godzinie 15:00 rozpoczął się Konkurs Wewnętrzny – Pożegnanie Lata (rep. Złota Era Swingu), to piąty z serii ośmiu konkursów zaplanowanych w ramach projektu BELCANTO - Rozwijaj Swój Talent, realizowanego przez Dom Kultury we Włoszczowie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach PROW. Tematem, a zarazem repertuarem obowiązującym w konkursie, był swing.

 

wloszczowa_muzyka001.jpg


Z tym niełatwym wyzwaniem, uczestnicy konkursu poradzili sobie bardzo dobrze; nie tylko bardzo solidnie wyśpiewali trudne utwory, ale także postarali się o dodatki (kostium, choreografia), charakterystyczne dla tego okresu w muzyce, podnosząc w ten sposób autentyczność swoich prezentacji.

W komisji zasiedli instruktorzy z Domu Kultury we Włoszczowie - Panowie Zbigniew Woldański, Michał Dudkiewicz i Rafał Bednarczyk.

W ich oczach największe uznanie zdobyła Ania Żal, która zaśpiewała znany klasyk "Fly Me To The Moon".

Drugie miejsce, zajęła Klaudia Dumin z niemniej znanym utworem "Dream A Little Dream Of Me".

Źródło: www.gmina-wloszczowa.pl

 

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10326