Dodatkowe pieniądze na aktywizację osób długotrwale bezrobotnych. 2011-09-09 12:22:33
Blisko 7 mln złotych na aktywizację osób pozostających bez pracy dłużej niż rok otrzymały z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej cztery świętokrzyskie powiatowe urzędy pracy. Jak poinformował nas jego dyrektor Roman Białek, 90 osób z powiatu skarżyskiego otrzyma maksymalnie po 18 tysięcy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Umowy z nimi będą podpisywane od przyszłego tygodnia. Ponadto urząd pracy do końca roku będzie refundował koszty ponoszone na obsługę finansowo – księgową założonych firm.
Pieniądze dla bezrobotnych na otworzenie własnej działalności gospodarczej otrzymał także Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Jak poinformował rzecznik Rafał Szwed, środki trafią do 125 bezrobotnych, a maksymalna kwota dofinansowania to 19 tysięcy złotych. Jak dodaje, zainteresowanie tą formą wsparcia jest ogromne. Do tej pory wnioski złożyło ponad 70 osób.
Pieniądze na aktywizację osób długotrwale bezrobotnych otrzymały także Powiatowe Urzędy Pracy w Końskich i Pińczowie.
Iwona Murawska Źródło: 
|
|
|