Tłumy na pińczowskim stadionie podczas Święta Plonów.
2011-09-09 11:43:50

W Pińczowie połączono gminne i powiatowe Święto Plonów. Szacuje się, że uczestniczyło w nich około 10 tysięcy osób. Imponująca oprawę miały połączone - gminne i powiatowe - obchody Święta Plonów. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo.

Obchody dożynek rozpoczęła uroczysta msza święta, którą w asyście duchowieństwa celebrował ksiądz kanonik Jan Staworzyński, dziekan dekanatu pińczowskiego.

- Chleba naszego powszedniego daj nam - cytując słowa modlitwy, duszpasterz podkreślał, jak wielką czcią należy darzyć owoc trudu rolników i dar Stwórcy.

 

pinczow_dozynki.jpg


Przed głównym ołtarzem kościoła Świętego Jana Ewangelisty i Apostoła ustawiono najpiękniejsze wieńce dożynkowe ze wszystkich gmin powiatu i sołectw gminy Pińczów. Starostowie dożynek: Dorota Zachariasz z Zagórzyc i Marek Płachta z Koperni przybyli do świątyni z dożynkowym bochnem strojni w dożynkowe kotyliony. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej I Stopnia.

 

Czytaj dalej na: Echo

 

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10300