Buscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna by uniknąć problemów z prawem za popełnienie wykroczenia, próbował „wykupić” się 100 złotową łapówką. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne.
Wszystko rozegrało się 6 września, na jednej z dróg w gminie Busko-Zdrój. Kierujący mercedesem został zatrzymany do kontroli drogowej, której powodem była nadmierna prędkość. Mężczyzna by uniknąć mandatu karnego za popełnione wykroczenie, próbował wręczyć policjantom 100 złotych łapówki. Rozczarował się w momencie, kiedy funkcjonariusze założyli mu na ręce kajdanki.
Teraz może mu grozić kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl