Przypadająca w dniu 1 września 72 rocznica wybuchu II wojny światowej skłania do refleksji nad wydarzeniami lat 1939-1945.
1 września minęła 72 rocznica wybuchu II wojny światowej. Największego w dziejach świata konfliktu zbrojnego.

Hołd Bohaterom Września oddano także w Busku - Zdroju. O godzinie 4.40 wystawiono flagi państwowe oraz złożono pierwsze kwiaty pod pomnikiem - Bohaterów Poległych w latach 1939-1945, przy BSCK w Busku - Zdroju.
Po godzinie 18.00 zgromadzeni przy pomniku mieszkańcy miasta zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich poległych i pomordowanych bohaterów wojny.
W ciągu dnia zapalono też symboliczne znicze przy pomnikach w Broninie i przy Galerii Zielonej.
Uroczystość rocznicową przygotowali: Przewodniczący Komitetu Odnowy Pomników Walki i Męczeństwa Pułkownik Stanisław Kozioł i Przewodnicząca Rady Powiatowej SLD Irena Romanowska.