XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski im. Andrzeja Imosy w Solcu-Zdroju. (fotoreportaż)
2011-09-06 15:16:12

W dniu 4 września 2011 roku z około godziny 16.00 rozpoczął się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski im. Andrzeja Imosy w Solcu-Zdroju. Była to impreza cykliczna o zasięgu ogólnopolskim adresowana zarówno dla amatorów jak też zawodowców, dla których wyścig jest kolejnym wyzwaniem, porównaniem swoich sił w peletonie i hołdem oddanym patronowi wyścigu...


... tragicznie zmarłemu pochodzącemu z Solca-Zdroju czołowemu zawodnikowi
regionu i kraju, trenerowi młodych adeptów kolarstwa, Andrzejowi
Imosie. 

Na jubileuszowym 20-tym wyścigu im. Andrzeja Imosy, była obecna młodsza córka Andrzeja, Małgorzata Imosa Nogieć. Wraz z nią był mąż, oraz trójka ich dzieci: syn Leon Andrzej lat 4, oraz dwie córeczki 3-letnie bliźniaczki Barbara i Michalina.

Wnuczek Andrzeja, Leon Nogieć brał udział w wyścigu w grupie wiekowej 4-5 lat i zajął czwarte miejsce. Został wyróżniony za udział w wyścigu.

wyscigi_imosa004.jpg 

wyscigi_imosa003.jpg 

Brat Andrzeja, Stanisław mieszkający na stałe w Australii, dla wszystkich uczestników wyścigu przekazał poprzez organizatorów maskotki w postaci misia Koala. Kilka dni wcześniej Stanisław przebywał w Polsce i wyleciał do Australii 29 sierpnia.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Solcu-Zdroju, oraz Gminne Centrum Kultury. Trasa wyścigu przebiegała ulicami: 1 Maja, Krakowską, Polną, Kościuszki (małe okrążenie), oraz 1 Maja, Kościuszki, Krakowska (duże okrążenie); młodsi uczestnicy startowali spod restauracji „Magnolia” (100m) oraz Urzędu Gminy (200m).

wyscigi_imosa001.jpg 

wyscigi_imosa002.jpg 

Wyścig kolarski odbywał się w XXII kategoriach wiekowych z częstotliwością 15, 20 i 30 minutową.

- Grupa I jechała wg. wyznaczonej trasy na odcinku 100 metrów z metą na ulicy 1 Maja.

- Grupa II, III jechała wg. wyznaczonej trasy na odcinku 200 metrów z metą na ulicy 1 Maja.

- Grupy IV-XXII jechała wg. wyznaczonej trasy ulicami: 1 Maja, Kościuszki, Krakowska z metą na ulicy 1 Maja.


Organizator zapewnił za zajęcie miejsc I-III puchary oraz pamiątkowe dyplomy. W kategoriach I-VII dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, za zajęcie miejsc I-III puchary. Organizator zapewnił również puchar lub statuetkę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika wyścigu.

~ed~

fotoreportaż

Foto Robert Gwóźdź
Tadeusz Ura

Więcej zdjęć: www.tmb.busko.pl

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10271