Busko na podium w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej.
2011-09-05 10:07:25

Zawodniczki i zawodnicy z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju w dniach 23-28 sierpnia brali udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej "Kaernten Trophy" w alpejskim mieście Klagenfurt.


Drużyna dziewcząt prowadzona przez trenera Roberta Papaja zajęła drugie miejsce ulegając w finale nieznacznie innemu zespołowi z Polski - Zagłębiu Lubin 24 - 21. 

W drodze do finału dziewczęta pokonały zespoły z niemiec- JSG Belingen  24-11,Union Korneuburg 22-20, Austrii - TSV Indersdorf 18-13,HB Feldkirchen 21-17 i Mołdawi - Olimpus 85 , 24-10.


 pila_reczna002.jpg

pila_reczna004.jpg



Zespół wystąpił w następującym składzie: Aleksandra Grabowska, Paulina Chojnacka, Paulina Dziurska, Katarzyna Skrzypek, Zuzanna Kosakowska, Katarzyna Marszałek, Michalina Godzwon, Aleksandra Gorgoń, Justyna Wójcik, Natalia Rudek, Inez Tyrała, Daria Dziarmaga, trener R. Papaj.


Zespół chłopców prowadzony przez panią trener Lucynę Kozłowską zajął 7 miejsce.

pila_reczna003.jpg 

pila_reczna001.jpg 


Zawodniczki i zawodnicy Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego mieli możliwość w przerwie rywalizacji sportowej zwiedzać Klagenfurt i odpoczywać nad pięknym jeziorem Wortersee.


Gratulujemy!

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10258