XIII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój już za nami. Rozgrywki odbyły się 27 sierpnia 2011 r. na boisku, na osiedlu Piłsudskiego. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, startowało w nim 18 zawodników, czyli 9 drużyn.
Podczas rozgrywek obowiązywał system brazylijski (po przegraniu dwóch meczy para odpada z gry). Turniej prowadzili licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Nie było faworytów turnieju, każda drużyna miała duże szanse na pierwsze miejsce.
Pogoda dopisała, a i kondycja zawodników również. Drużyny prowadziły zacięte pojedynki. Po długiej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi Grzegorz Mitka i Jacek Kempkiewicz z Pińczowa. II miejsce zajęli: Ryszard Jezierski i Łukasz Kobierski również z Pińczowa. Michał Durnaś i Łukasz Prażuch z Buska-Zdroju zdobyli III miejsce, a IV pozycję wywalczyli ich krajanie - Bartłomiej Wleciał i Bartłomiej Maj.
Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i materiały promocyjne Gminy Busko-Zdrój. Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród był burmistrz Waldemar Sikora.
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom!
EHR
Źródło: www.busko.pl