Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marek Gos ogłasza plebiscyt na najaktywniejszego sołtysa województwa świętokrzyskiego „Sołtys XXI wieku”. – Namawiam Państwa do oddawania głosów na liderów naszych „małych ojczyzn”, dzięki którym nasza świętokrzyska wieś zmienia swoje oblicze – zachęca przewodniczący Sejmiku.
Mieszkańcy naszego regionu mogą głosować na sołtysa, który ich zdaniem jest najaktywniejszy, najwięcej robi dla wsi, najlepiej zarządza sołectwem i ma dobry kontakt z mieszkańcami. Głosować można do 15 września 2011 r. na kartkach pocztowych podając imię i nazwisko kandydata, nazwę sołectwa, którym kieruje oraz krótkie uzasadnienie. Należy podać także swoje imię, nazwisko oraz adres. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Biuro Komunikacji Społecznej, Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce z dopiskiem „Sołtys XXI wieku” lub drogą elektroniczną: strona@sejmik.kielce.pl

Wśród czytelników, którzy wezmą udział w głosowaniu, rozlosujemy trzy nagrody – niespodzianki. Trzej najlepsi, zdaniem głosujących, sołtysi otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez przewodniczącego Sejmiku Marka Gosa w wysokości: 1500 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie miejsce. Wyniki konkursu opublikujemy na stronie internetowej www.sejmik.kielce.pl oraz na łamach Informatora Sołeckiego Urzędu Marszałkowskiego „Słowo Sołtysa” i miesięcznika „Nasz Region”.
M.N./R.S.