W dniu 11 sierpnia br. dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej drogi z kostki brukowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Włoszczowski - Zbigniew Matyśkiewicz, Wicestarosta - Ryszard Maciejczyk, członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego - Dariusz Czechowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Rafał Pacanowski; Kierownik Wydziału Inwestycyjnego Starostwa Powiatowego we Włoszczowie Krystyna Ciulęmba, Dyrektor ZSP nr 2 we Włoszczowie Marek Ledwoch, Wicedyrektor ZSP nr 2 we Włoszczowie Stanisław Nowak oraz przedstawiciel firmy, która dokonała remontu nawierzchni drogi Leszek Sienkiewicz.
Przetarg na realizację inwestycji odbył się w dniu 18 lipca br. Wpłynęły 4 oferty, z których najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MAG-BRUK" z Włoszczowy i z tą firmą w dniu 25 lipca została podpisana umowa.
Remont nawierzchni drogi wewnętrznej przy ZSP Nr we Włoszczowie rozpoczęto 1 sierpnia br.

Zakres robót obejmował:
* rozbiórkę elementów konstrukcji betonowych
* wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego
* położenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej
* regulację pionową studzienek dla włazów kanałowych
* regulację wysokościową urządzeń podziemnych jak: kratki ściekowe kanalizacji deszczowej
Koszt zrealizowanej inwestycji to 53.094,36 zł.
Zakończenie realizacji robót zostało zgłoszone 9 sierpnia br.
Źródło: www.powiat-wloszczowa.pl